בית אבות גן דוד ישנו בית מרקחת מרווח שבו צוות מזכירה רפואית ורוקחת.

התרופות מסופקות מקופת חולים אליו מבוטח הדייר. 

בראש כל מחלקה עומדת מנהלת רפואית שלרשות יועצים שונים כגון: פסיכוגריאטר, רופא גריאטר. א.א.ג., רופא עיניים, ורופא שיניים מגיעים לבית האבות בהתאם לצורך.

צוות פיזותרפי מקצועי ומנוסה המונה 2 פיזיותרפיסטים מוסמכים וסייעת פיזיותרפיה. 
בראש הצוות עומדת מרים חבר, אחראית פיזיותרפיה -בוגרת אוניברסיטת תל אביב משנת 2001, בעלת וותק וניסיון רב בתחום הגריאטריה והשיקום
.

בבית האבות נותן מענה עבור הדיירים ובני משפחתם, שישה ימים בשבוע בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהריים. המענה ניתן בנושאים כגון הוצאת קוד משרד הבריאות, מינוי אפוטרופוס, ליווי, תמיכה והכוונה של הדייר ומשפחתו בתקופות של שינויי סטטוס תפקודי, אובדן ובהתמודדות היומיומית עם אתגרי הזקנה. כיום עובדות בבית האבות 4 עובדות סוציאליות, והחל מהשנה השירות הסוציאלי הפך לשדה אקדמי אשר מכשיר סטודנטיות לעו"ס לפני יציאתן לשטח בצורה עצמאית. נכון להיום ניתן מענה בשפות עברית רוסית אנגלית ואמהרית מה שמאפשר תקשורת ישירה הן עם הדיירים והן עם המשפחות.

מטרת שירות התעסוקה בגן דוד ,ליצור מסגרת תומכת של פעילויות פנאי מגוונות ,תוך מתן יחס אישי ותשומת לב לצרכיו ולתחומי העניין של כל אחד מהדיירים. ככל שנאמן יותר את המוח - כך נשמור עליו לאורך זמן. הקשר בין בריאות לבין שמירה על אורח חיים פעיל, נבדק רבות במחקרים והוכח שוב ושוב כי סגנון החיים שאנו מנהלים, משפיע על בריאותנו הפיזית והמנטלית. ככל שנהיה עסוקים בפעילויות המשלבות חשיבה, עניין ולמידה של תחומים חדשים - כך עולה הסיכוי למנוע מחלות האופייניות לגיל השלישי כמו אלצהיימר או דיכאון

הטיפול התזונתי במוסד מתמקד בקידום בריאותם של הדיירים ושמירה על איכות החיים וההנאה מהמזון, ומהווה חלק חשוב וחיוני בטיפול בקשישים,
זאת עקב השכיחות הגבוהה של מחלות כרונית ותת תזונה באוכלוסייה זו. האחראית על תחום התזונה במוסד, אביטל הרשקו - דיאטנית קלינית עם רשיון משרד הבריאות. מתמחה בתזונה בגריאטריה והערכת בריאות הפה.

בבית האבות גן דוד, קיים בית כנסת מכובד המחולק לחדר תפילה  וחדר עזרת נשים. בית הכנסת משמש את דיירי הבית וכן מתפללים הגרים בשכנות ואלה, משמשים בחום ואהבה עזר לדיירים המגיעים ונעזרים בהליכונים וכסאות גלגלים. את בית הכנסת מנהל הרב אשר שוורץ, ומתקיימות בו 3 תפילות במהלך היום, בשבתות, ראש חודש וחגים, באווירה צעירה ומניין מלא:  תפילת שחרית (בכל יום בשעה 06:30, בשבתות ומועדים בשעה 08:00 בחול המועד וימים נוראים 07:00 ), תפילת מנחה ותפילת ערבית. בימי החול זמני מנחה וערבית משתנים בהתאם להשתנות היום ולנוחיות המתפללים.

מאז ומעולם נושא גאוותנו הוא חדר האוכל , מוגש שם אוכל כשר, תפריט עשיר ומגוון ובעיקר מבחר של טעמים, שפע אדיר של מנות מושקעות טריות ואיכותיות סגנונות אוכל מעורבים קינוחים ועוגות מדהימות הכל מאפה ועבודת הבית.של השף שלנו .

בחדר האוכל מגישים ארוחת בוקר וערב ישראלית עשירה בהנחיית דיאטנית קלינית וארוחת צהריים בשרית עשירה.